Felnőttoktatásra jelentkezés
Képzés kereső
Magyar
English
Deutch
Magyar
English
Deutch
4. helyezett az ÁSZÉV-en a Szent-Györgyi tanulója

2017.04.26.

Az idei tanévben Szolnokon rendezték meg az Ágazati Szakmai Érettségi Verseny (ÁSZÉV)-korábbi években SZÉFTV-országos döntőjét.

A Békéscsabai SZC-hoz tartozó Szent-Györgyi tagiskolából Ondos Mercédesz 12. E osztályos tanuló képviselte az egészségügyi szakmacsoportot. A korábbi években 100-120 versenyző közül kerültek ki a legjobbak, most viszont mintegy 60 egészségügyi szakközépiskola 286! diákja mérte össze a tudását.

Az első fordulóban iskolánk 4 tanulója, Lucz Lolita, Ondos Mercédesz, Papp Alexandra, Krizsán András vett részt, és mindegyikük bekerült az első 50 helyezett közé. Közülük ugyan hárman nem jutottak tovább, de a  nagy létszámra való tekintettel büszkék lehetünk arra, hogy az élvonalban szerepeltek tanulóink.

Az első 30 helyezett közé Ondos Mercédesz jutott, így ő utazhatott Szolnokra, a döntőre. Az írásbeli és a szóbeli megmérettetés eredményeként sikerült megszereznie az előkelő 4. helyet.

Ez a tanuló a legjobb példa arra, hogy a szorgalom, a kitartás mindig meghozza a kívánt eredményt!

Felkészítő  tanára: Szujó Éva

vissza
Békéscsabai Szakképzési Centrum
5600 Békéscsaba, Gyulai út 32/1. centrum@bszc.hu 06 66/441-314
Békéscsabai Szakképzési Centrum
5600 Békéscsaba, Gyulai út 32/1.
06 66/441-314